Sitemiz Onbinlerce sayfa ve özgün fotoğraf içermektedir. Aradığınıza kolay ulaşmak için yukarıdaki arama kutusunu kullanabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz! - Please use this search for thousands of articles from our site

Gönderen Konu: Deniz Gezmiş ve Komünizm  (Okunma sayısı 7860 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RizeLi-ReiS

• Ziyaretçi
Deniz Gezmiş ve Komünizm
« : Aralık 18, 2008, 03:26:09 ÖS »
''KOMÜNİZM BİZE YABANCI BİR MESLEKTİR.KOMÜNİZM EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZDIR.''

''TÜRK ALEMİNİN EN BÜYÜK DÜŞMANI KOMÜNİZMDİR.HER GÖRÜLDÜĞÜ YERDE EZİLMELİDİR."

GAZİ MAREŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Deniz GEZMİŞ, Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirip cumhuriyeti yıkarak yerine komünizmi getirmeyi amaçlayan ve bunun için bir çok insanı öldüren, bankaları soyan, fabrikaları yakan rus aşığı bir anarşisttir. Filistin'de çok zaman durmuş ve orada eğitim almıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan 72 muhtırasıyla da asılarak öldürülmüştür.

Deniz gezmiş;pekçok masum insanı kaçırmış,Türk insanına,Türk polisine,Türk askerine,Türk devletine silah sıkmış;bankalar soymuş ve pekçok Türkün kanına girmiştir.Amansız bir kürt milliyetçisidir.

Milliyetsiz ve töresiz Komünistler, Türk'ün kutsalı olan Atatürk'ü istismar yoluna gidererek, Komünizm'i yani Türk'e ihanet ideolojisini aklamaya ve Türk insanının indinde yasallaştırmaya çalışmışlardır.

Kurtuluş Savaşı yıllarında Atatürk'ün tarafında olan kişilere düşman güçlerin yakıştırdığı "Kemalist" kavramı, Komünizm denen ayaktakımının ve kötülükler rejiminin ülkemizde tehlike arz etmeye başlamasıyla birlikte de, tıpkı sağcıların dini istismar etmeleri gibi Komünistler tarafından istismar edilmeye başlanmıştır. Biz Türkçüler, "ist" ve "izm" uzantılı özenti kavramları reddettiğimiz için, "Kemalizm" kavramı yerine, içinde "Türk" ve "Ata" sözcüklerinin geçtiği "Atatürkçülük" kavramını benimseriz. Kemalizm, sınırları dar bir kavramdır. Çünkü Kemalizm kavramı, sadece Türkiye'nin bağımsızlığı konusunda hassas olmayı ifade eder. Oysa Atatürkçülük, Türkiye'nin bağımsızlığının yanında Türk Birliği'nin kurulmasını ve Türk'e dair ne varsa korumayı ve yüceltmeyi emreder.

Günümüzün kızıl hainleri, Deniz Gezmiş denen eşkıya ve terörist için "Kemalist" demektedirler. Oysa Komünistleri deşifre etmek gayesiyle Komünist Parti'yi kurdurtan ve köstebekleri toprağın üstüne çıkarttıktan sonra da onları tek tek avlayan ve "Komünizm görüldüğü yerde ezilmelidir" diyen Komünizm ve Komünist düşmanı Başbuğ Atatürk 1968'li yıllarda yaşamış olsaydı, bırakın çapulcu Rus emperyalisti Deniz Gezmiş teröristini, Komünizm'le ilgili kim ve ne varsa toptan ve kökten tarumar ederdi. Türkçü-Turancı Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk ile Türkleri katleden, Türklerin dillerini, kültürlerini yok eden insanlık düşmanları, Rus emperyalistleri Lenin ve Stalin'nin **** adlarının bir arada anılması akla ve mantığa uyar mı?

Yayınlanmış bir tek şiiri veya makalesi var mı? Yani bu adam oturup iki satır bir şeyler karalayıp öldükten sonra arkasında bir değer bırakmaktan acizmiş, peki neyine hayranlık besliyorlar ki? Hayatı devlete başkaldırmakla, devletin güvenlik güçleriyle çatışmakla ve Rusya'nın emirlerini uygulamakla geçen bir anarşisin neyini savunurlar?

Neymiş? Deniz vatansevermiş. Vatansever insan, vatanının dağlarına çıkıp vatanının askerine kurşun sıkar mı? Atatürk'ü seven insan Atatürk'ün kureduğu rejimi yıkmak için uğraşır mı?

Küfür, hakaret yok. Admin
« Son Düzenleme: Aralık 18, 2008, 03:49:02 ÖS Gönderen: admin »

Karalahana Karadeniz Forum

Deniz Gezmiş ve Komünizm
« : Aralık 18, 2008, 03:26:09 ÖS »

Çevrimdışı Toroci

• Yönetici Yardımcısı
  • Lahana Turşusu
Ynt: Deniz Gezmiş ve Komünizm
« Yanıtla #1 : Aralık 20, 2008, 02:36:04 ÖS »
Albatros Ağabeyin gözünden kaçmış galiba. Atış buna denir işte :D

Çevrimdışı albatros

• Lahana Turşusu
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Aralık 20, 2008, 04:01:26 ÖS »
Alıntı
Albatros Ağabeyin gözünden kaçmış galiba. Atış buna denir işte
Doğru dersiniz sayın Toroci..
Hakikaten ilk kez okuyorum bu yazıyı..
------------
Benim duruşum ve siyasi  inancım bellidir,herkez biliyor..
Komunizmmiş,devrimmiş bilmem neymiş tasvip etmem,hepsi benden uzaktır..
Gezmişleri,Çayanları,Ulaşları ve bu inanç doğrultusunda siyaset yapanların asla tasdik etmem..
Fakat...Bu derecede de ağır kelimeler asla kullanmam..Hele şöyle yada böyle hakkın rahmetine kavuştuklarını umduğumuz kimseler için böylesine  ağır yazıları hiçde uygun görmem..
Bir yazımda, aşırı methedilmesi üzerine Mahir Çayan için  şöyle yazdığımı hatırlıyorum.."memleket için ne hizmetler yapmış,ne projeler üretmiş" vesaire..Bu kadar..
Sonrada işi tadında bırakmış  Allahtan rahmet dilediğimi anımsıyorum..

Demem o ki..
Sayın Rizeli Reis  neye kızmış,neye hiddetlenmiş olursa olsun bu sertlikte yazmamalı ,hakaret içeren kelimeleri yazmamaya  özen göstermeli ve daha yumuşak uslup kullanmalıydı diye düşünüyorum..
Umarım maksadını aşan bir yazıdır ve kendileride anlar..
Esenlikle.

« Yanıtla #2 : Aralık 20, 2008, 04:01:26 ÖS »

Kocero

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 01, 2009, 10:49:24 ÖÖ »
 Böyle sacma sapan yazıları hakaret olsun diyemi siteye konuyor anlayamadım.
 Bu yazı baştan aşagı yalan iftira dolu bir yazı.Tam bir sahtekar yazısı.Çünkü bilmeden kulaktan duyma söylentileri,amerikan soguk propogandasının esintilerini buraya taşımış.
   Deniz Gezmiş Hiç kimseyi öldürmedi.Sonra Kürt degil,birileri  ya önüne bir yazı koyverip bunu kullandı,yada birileri bu şahısla dalga gecmek için yazdırdı.Bir cümlesi bile dogru degil yazılanların.Kemalizm i bile bilmeyen cahil cuhelanın biri.
    Bu insanın zihniyetindekiler ,Denizler 1970 mlerde Amerikanın 6,Filosu dolmabahce önlerine geldiginde protesto ederlerken,onlar 6.filoyu kıple kabul edip namaz kılıyorlardı.Şimdilerde Amerika kriz geciriyor diye bizim ekonominin kanser olmasını bile bilemeyen ,anlayamayan hala sucu çalışan insanlarda sanan cahil takımı.Agaları,reisleri 1970 lerde Amerikanın emirlerini yerine getirmek için Türkiye insanına kurşunlar yagdırıyorlardı.Darbeleri alkışlamak için avuclarını patlatan şarlatanlardı.
  Site yönetiminin bu yazıyı hala burada tutmasınıda KINIYORUM.

Türk Budun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2009, 05:33:15 ÖS »
Türk Silahlı Kuvvetleri, bu kişileri asarak en doğrusunu yapmıştır! Anlatılanlara yalan diyenlerin bir kanıtı varsa yayınlasın lütfen. Deniz gezmiş ve tayfası Türkiye için düşmanlıktan başka birşey getirmemiştir!!!
Her ne kadar özenti gençler yaratsada tek amaçları Türkiye Cumhuriyetine saldırmaktır.
Kendilerini devrimci diye tanımlayan deniz gezmiş ve tayfası, hırsızlık ve adam kaçırmaktan ileri gidememştir.
Ve neticesindede her hırsıza ve vatan hainine yapılması gereken yapılmış olup cezaları idamla sonuçlanmıştır.
Şu an halen bu kişilere kahraman diyen varsa yazık onlara çok yazık.Esenlikler

Deniz gezmiş Türk,mü?

Bir kişinin ideolojisi, dolayısıyla ruhu bozuksa, o kişinin Türk kanı taşıması birşey ifade etmez. Deniz Gezmiş, Akın Birdal vb. kişiler malsef Türk'tür. Fakat ne oldukları ve kimlere hizmet ettikleri malumdur.

Sosyalist ideoloji olsun, veya Batı kaynaklı herhangi bir ideoloji olsun, hepsi de, bir Türk soyluyu Türk olmaktan çıkartan birer virüstür.
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2009, 05:37:36 ÖS Gönderen: Türk Budun »

« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2009, 05:33:15 ÖS »

Çevrimdışı neo

• Lahana Turşusu
« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2009, 06:10:20 ÖS »
Sayın türk budun sitede yeni olmanızdan dolayı size birkaç uyarı yapma gereği duyuyorum.

1-Bu sitede ırkçılık yapılmaz.
Sizin yukarıda yazdığınız yorumları barındıran birçok site sanal alemde bulunmaktadır. Bu sitenin belli bir düzeyi vardır.

2-Sitedeki yazarları hiçbir suretle düşüncelerinden dolayı suçlayamazsınız.
Beğenmeyebilirsiniz, ama bundan dolayı burada mahalle kahvesindeki gibi esip gürleyemezsiniz.Saygı unsurunu hiçbir zaman göz ardı edemezsiniz.

Yaşınızı bilmiyorum ama Deniz Gezmiş'le ilgili herhangi bir kitap alıp okumanızda fayda görüyorum.
Benim sitey astığım http://www.karalahana.com/karadeniz-forum/index.php?topic=9439.0  ve
                          http://www.karalahana.com/karadeniz-forum/index.php?topic=9287.0
yazıları okumanızda fayda görüyorum. Şimdiden kolay gelsin

Umarım uyarılarımı dikkate alırsınız ve sizinle papaz olmayız.

Türk Budun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2009, 06:20:23 ÖS »
Syn neo , pkk ya şehit diyenler olunca fikir özgürlüğü oluyorda ben fikirlerimi söyleyince papazmı oluyoruz...!!!
Bence siz konuşma tarzınıza bakın!!!

(2-Sitedeki yazarları hiçbir suretle düşüncelerinden dolayı suçlayamazsınız.
Beğenmeyebilirsiniz, ama bundan dolayı burada mahalle kahvesindeki gibi esip gürleyemezsiniz.Saygı unsurunu hiçbir zaman göz ardı edemezsiniz.)

Sizce yazdıklarımda saygı dışı bir konuşma olduğu içinmi yoksa kişinin fikirlerine katılmadığım içinmi bu tavırdasınız.!
Yaşıma gelince 28 ve deniz gezmişin kim olduğunu iyi biliyorum!
Sizin seviyesiz siteler demek istemekteki kastınız Türkcü sitelermi!!!
Ben Ezen Türk.com otagı yöneticisim simdi benim sitem seviyesizmi sizce!!!
Siz bence konuşma tarzınızı düzeltmelisiniz ben gayet kişilerin fikirlerine inanmasamda kişilere saygılı hitapta bulunmasını bilirim.
Son olarak bunun için banlanacaksam kafanızı yormayın ben giderim, böyle saçmalık olmaz.
Siz saygı kahve falan diyorsunuz lakin kendiniz argo olarak sayılan ''papaz oluruz'' cümlesini eksik etmiyorsunuz!
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2009, 06:23:27 ÖS Gönderen: Türk Budun »

Esat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2009, 06:48:18 ÖS »
Neo nedemek papaz olmayız? Olsan ne olacak? Bu sitede bir düzey vardır, o düzeyi senin bozup da ayarını ellerimle verdiğim günleri unutma. Komunist ve terorist kaypakkaya yazdıklarımız silinirken, Muhsin başkana korkak diye hakaret eden yazı hala asılıdır. Pkk leşlerine şehit dendiğinde nerde bu sitenin düzeyi? Cin olmadan adam çarpmaya kalkma sen kimsin düzey uyarısı yapacak, senin ideolojine uymadığı için, hakaret benzeri bir şey olmadığı halde, sildiğin yazılarımda düzeyin nerdeydi? Bu sitede ırkçılık yapılmazsa parti reklamı propagandası da yapılmaz. Dön yazdıklarına bak kendi ayarını çek, forumdaşlarını da boyunu aşan şekilde "papaz oluruz" gibi komik tehditlerle germe.

Çevrimdışı paşalıoğlu

• paşalıoğlu
  • Yönetici Yardımcısı
  • Lahana Turşusu
« Yanıtla #8 : Nisan 02, 2009, 12:41:33 ÖÖ »
Konunun ortaya konuş biçimi, provokatif öğeler taşıması  ve bu konu üzerine yazılan yorumların şimdiden karşılıklı hakarete doğru bir rota üzerinde gelişmeye başlaması üzerine konu kilitlenmiştir.