Sitemiz Onbinlerce sayfa ve özgün fotoğraf içermektedir. Aradığınıza kolay ulaşmak için yukarıdaki arama kutusunu kullanabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz! - Please use this search for thousands of articles from our site

Gönderen Konu: Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?  (Okunma sayısı 52178 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı neo

 • Lahana Turşusu
 • *****
 • İleti: 873
 • Cinsiyet: Bay
Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« : Aralık 14, 2008, 05:11:16 ÖÖ »
Kimdir Kütahyalı?
   Sola saldırabilmek için şekilden şekile giren Kütahyalı, bu kararlı tutumu sayesinde Taraf'ta kendisine yer buldu. İlk olarak Taraf'ın "Her Taraf" sayfasına yazdıklarıyla "parlayan" Kütahyalı, bu yazılarında Deniz Gezmiş'lerin mirasını reddettiğini açıklamış ve Deniz'lerle hesaplaşılması gerektiğini söylemişti. Bağımsızlık konusunda da özgün fikirleri olan Kütahyalı, "Tam bağımsızlık tam barbarlıktır" sözünü art arda birkaç yazı boyunca tekrarladı. Türkiye'de sosyalist bir cunta olsaydı Türkeş'in "Anadolu'nun Comandante'si" oabileceğini iddia edebilecek kadar kendisini kaybeden Kütahyalı, Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünya solunu da "eleştirdi".

   Sol düşmanlığı sayesinde kendisine Taraf gazetesinde bir köşe verilen Rasim Ozan Kütahyalı, saldırgan tavrını sürdürüyor.  Anti-emperyalizm ve bağımsızlık gibi kavramlara alerjisi olan Kütahyalı, bu kavramları kullanan herkesi faşist olmakla suçluyor.

Haberin tamamıhttp://haber.sol.org.tr/mansetler/mansetalt/7349.html.
güneşe çevirelum bu karanlik günleri

Karalahana Karadeniz Forum

Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« : Aralık 14, 2008, 05:11:16 ÖÖ »

Çevrimdışı neo

 • Lahana Turşusu
 • *****
 • İleti: 873
 • Cinsiyet: Bay
Ynt: Hoca Efendinin Çılgın Çocuğu; Rasim Ozan Kütahyalı
« Yanıtla #1 : Kasım 17, 2009, 06:36:42 ÖÖ »
Rasim Ozan Kütahyalı, şarlatanlıktan prim yapmanın tadına doyamadı. Devrimcilere küfretmeyi sürdüren Kütahyalı, aynı röportajda “çılgın seksten hoşlandığını” söyledi.

68 kuşağı ve diğer devrimcilere küfrederek Taraf gazetesinde Ahmet Altan’dan köşe kapan Rasim Ozan Kütahyalı, şarlatanlığın tadına doyamadı.

Gazete Habertürk’te Helin Avşar’a röportaj veren Kütahyalı, Ahmet Altan’ın izinden gittiğini “her yönüyle” ispatladı.Sola küfre devam
Taraf gazetesine yazdığı “Denizlerin yolu bizi nereye götürür” başlıklı küfür yazısıyla Ahmet Altan ve Yasemin Çongar’ın dikkatini çeken ve akıl karartma makinesi Taraf’ta bir köşe kapan Kütahyalı, küfürbazlıktan yaptığı prime doyamadı.

Gazete Habertürk’te Helin Avşar’ın kendisiyle yaptığı ve tasarımı gereği “light” olması beklenen magazin röportajında konuşan Kütahyalı, küfürlerini burada da sürdürdü.

68 kuşağını İttihatçı olmakla suçlayan Kütahyalı, Türkiye sol geleneği içinse birkaç defa “dandik” nitelemesini kullandı. Solun ve devrimcilerin damgasını vurduğu 70’lerin onurlu politik atmosferini “hastalıklı” olarak niteleyen Kütahyalı, “kof ve içi boş, dandik bir politik atmosfer vardı o zamanlar” diyerek aklınca sola küfretti.

Genç Siviller benzeri cemaat beslemelerini kastederek konuşmasını sürdüren Kütahyalı, “Şimdi politikayla ilgilenen gençler daha az ama daha sahici” diye konuştu.

Hocaefendi’ye yalakalık
“Türkiye’nin özgürlükçü sol düşünceye ihtiyacı var, bugüne kadarki sol geleneği reddetmek lazım” diyen Kütahyalı, konu Gülen cemaatine gelince yalakalıkta kusur etmedi. Hocafendi’sine toz kondurmayan Kütahyalı, “hareket genişledikçe oluşan bezirgan ve İttihatçı kafalı insanları” “eleştirdi”.

Devrimcileri çok İttihatçı bulan “özgürlükçü” Kütahyalı, AKP ve Gülen cemaatinin TSK ile yaşadığı gerilim için de “Devletimizin güçlü ve dinamik bir ordusu olmalı” yorumunda bulundu.

“Çok çılgın seksten” hoşlanıyor
Ahmet Abi’sinden aferin almak için ezberlediklerini Habertürk’e de tekrarlayan Kütahyalı, röportajın serbest bölümünde açıldı, döküldü.

“Çok çılgın seksten” hoşlandığını söyleyen Kütahyalı, “mahrem yerlerde” kadınların kendisinden haşin olmasını sevdiğini de vurgulamaktan çekinmedi. Kütahyalı'nın yorumları, Ahmet Altan'ın Sudaki İz isimli "küfür romanını" anımsattı.
(soL - Haber Merkezi)
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2010, 11:21:40 ÖÖ Gönderen: neo »
güneşe çevirelum bu karanlik günleri

Çevrimdışı tarihçi

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 11
Ynt: Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2009, 08:59:26 ÖÖ »
diğer bütün modern siyasal ideolojiler gibi tüm sol fraksiyonlarda eleştirilebilir ve eleştirilmelidir.eğer bu gerçekleşmezse zamanla dünyadaki gelişmelerden ve insanların  beklentilerinden kopup iyice canlılığını yitirebilir.kendisine eleştiri yönelten herkesi düşman ilan etmek solun değil genelde başka ideolojilerin alışkanlığıdır!
« Son Düzenleme: Kasım 17, 2009, 09:02:05 ÖÖ Gönderen: tarihçi »

Karalahana Karadeniz Forum

Ynt: Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2009, 08:59:26 ÖÖ »

Çevrimdışı neo

 • Lahana Turşusu
 • *****
 • İleti: 873
 • Cinsiyet: Bay
Ynt: Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2009, 09:28:28 ÖS »
Hakareti bir eleştiri biçimi olarak görüyorsanız bilemem.

Çılgın Rasim 'Dandik' kelimesinin kulllanma amacının küçümseme, dalga geçme olduğu görülüyor. Bunun psikanalist olarak temeline bakıldığında karşımıza psikolojik sorunlu bir bünye çıkıyor.

Kemal Okuyan'nın dediği gibi 'sol içini kendi yapar', amaçları insanlarla dalga geçmek, küçümsemek olanlara ve hakaret etmek için gelenlere kapalıyız.
güneşe çevirelum bu karanlik günleri

Çevrimdışı tarihçi

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 11
Ynt: Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2009, 07:29:49 ÖÖ »
bu sizin hakaretten küfürden ne anladığınıza bağlı.sonuçta hangi kaynaktan gelirse gelsin insan bir bilgiyi kendi süzgecinden geçirerek onu öz bilgisi ve duruşu haline getitirir. kütahyalının eleştirilerini hakaret  olarak kabul etmenize saygı duyuyorum fakat şunu bilmelisinizki kutsallarımız bizim için çok hassastırlar ve onlara yönelik"rahat kaçırıcı"herşey en üst perdeden bizim canımızı yakar ve"rahat kaçırıcı"öğeye tepkide bulunuruz;genelde bu tepki kaynağını akıldan değil "aidiyetlik ,sahip olma"gibi duygu durumlarından aldığı  için genelde fevri ve orantısız olur.bu durum her türlü kutsal için geçerlidir[aile,din,ideoloji vs.].buradan bunları küçümsediğimi anlamayın fakat alınabilecek en mükemmel tavır akıl ve duygunun harmanlandığı tavırdır.ayrıca hakaret ve eleştiri arasındaki ince çizgiyi görmek isterseniz "ülkemizdeki mizahı"takip etmenizi öneririm.
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2009, 09:32:57 ÖÖ Gönderen: tarihçi »

Karalahana Karadeniz Forum

Ynt: Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2009, 07:29:49 ÖÖ »

mefisto

 • Ziyaretçi
Ynt: Rasim Ozan Kütahyalı kimdir? ne iş yapar?
« Yanıtla #5 : Ocak 25, 2010, 09:20:33 ÖÖ »
kendisine eleştiri yönelten herkesi düşman ilan etmek solun değil genelde başka ideolojilerin alışkanlığıdır!

Gerçekten buna inanayım mı? Marx her ne kadar insanlara iyi-kötü tanımlamalarının içerisinde yer biçmesede ,onları ekonomik etkenlerin şekillendirdiği varlık olarak tasvir etmiş olsada gerçekte burjuvları kötü yahut düşman olarak göstermiştir. Marx'ın politik bir güç haline gelmesinde nefreti körüklemesi ve kapitalistleri ahlaki bakımdan iğrenç kişiler olarak göstermeyi başarması sayesinde ulaştığını söylesem yinede herkesi düşman ilan etmek sol-komünistlerin değil başka ideolojilerin işidir der misiniz? Bu gibi durumlarda İdeolojiler hakkında söylenebilecek en iyi şey sanıyorum şöyle olmalıdır. Her ideoloji diğer ideolojileri düşman algısı içerisinde değerlendirir.

R.O Kütahyalı'nın solun içerisinde bulunduğu bunalımdan yararlanmak istediği gün gibi aşikar bunun üzerine sayfalarca yazışmaya gerek yok. Eleştiri ya da hakaret olarak değerlendirilmesi hiç bişeyi değiştirmez. Sol üzerine yazdığı yazılardan dolayı Kütahyalı'yı takdir ediyorum. Bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.